AKCENT ONLINE: Nibiru III - Loud Ring
Tamara Zsófia Vadas, Ábris Gryllus, Márton Emil Tóth
 
divadlo tanec  

Ve virtuálním prostoru proběhne představení workshopu a performance Nibiru III. – LOUD RING, včetně dokumentárního pohledu na celý proces a uvedení do světa Nibiru z pohledu jeho tvůrců.

Co se bude dít, až nastane konec světa? Jak se hodláme zachránit, jak se postaráme o ostatní? A co nás může naučit dívčí síla?
Jsme vůči ní dost otevření?  

Nibiru III. – LOUD RING je postapokalyptická léčba, při níž skrze pohyb a představivost slyšíme hlas mladých dívek.

Legendy říkají, že Nibiru je desátá planeta sluneční soustavy, která se jednou srazí se Zemí a ukončí veškerý život na naší planetě.

Představení Nibiru III. – LOUD RING zve diváky do fiktivního světa, který vznikl ve spolupráci skupiny teenagerek s profesionálními umělci.

Festival Akcent
18–25.11.2020
#festivalakcent
sleduj online na www.festivalakcent.cz


Uvedení  
Ke stažení  

Kredity

Tvůrčí tým:
Ábris Gryllus, Márton Emil Tóth, Tamara Zsófia Vadas, Viktória Varga, Anna Zsigó

producent:
SÍN Arts Centre (HU)

Projekt je realizován za podpory:
Be SpectACTive! - CapoTrave/Kilowatt (IT), Artemrede (PT), Bakelit Multi Art Center (HU), Brut (AT), Buda Kunstencentrum (BE), Cafè de las Artes Teatro (ES), Domino (HR), Divadelná Nitra(SK), Dublin theatre festival (IE), Göteborgsstadss, kulturförvaltning/ Storateatern (SE), Institution Student Cultural Centre (RS), Occitanieen scène languedoc-roussillon (FR), Plesni Teater Ljubljana (SI), Mezinárodní festival TANEC PRAHA (CZ), Teatrul national RaduStanca (RO).

Dále vznikl za podpory:
National Cultural Fund of Hungary, Trafó House of Contemporary Arts, Workshop Foundation, Katlan Group

Uvádíme v rámci Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA a projektu Be SpectACTive! podpořeného EU v programu Kreativní Evropa



Tamara Zsófia Vadas, tanečnice, choreografka, učitelka. Vystudovala taneční pedagogiku na Budapešťské současné taneční akademii. Jako tanečnice spolupracovala s řadou umělců a souborů, např. The Symptoms, Adrienn Hód a Hodworks. Její kolektivní inscenace Skin Me ve spolupráci s Viktóriou Dányi a Csabou Molnárem obdržela Cenu Rudolfa Labana (2014) a byla uváděná v rámci sítě Aerowaves. Je lektorkou kreativních dílen pro děti i dospělé a hostující učitelkou na fakultě divadelního a filmového umění v Budapešti.

Ábris Gryllus, interdisciplinární mediální umělec a hudebník. Studoval vizuální komunikaci na Univerzitě umění a designu v Moholy-Nagy v Budapešti, kde v roce 2015 začal vyučovat koncepční design a zvuk. Jeho díla byla prezentována v rámci eventů jako Berlin Gallery Weekend, Týden designu Vídeň, festival Soundscapes, bienále v Benátkách, Off Biennale v Budapešti, Montag Modus, NEXT Fest Budapest nebo Transmediale / CTM Berlin.

Márton Emil Tóth, vizuální umělec. Vystudoval sochařskou fakultu na Maďarské univerzitě výtvarných umění. Působí jako sólový umělec a člen uskupení Nemmivoltunk!, V roce 2013 se podílel na projektu Výzkum do neznáma nadace Workshop Foundation. V roce 2016 pracoval na projektu Sleeping Beauty v rámci festivalu Sziget.