Koncert Pocta Radimu Hladíkovi, během kterého na geniálního českého muzikanta vzpomenou 2. prosince v pražském divadle Archa přední čeští hudebníci spříznění s legendární kytaristou, je vyprodaný. Organizátoři v čele s Hladíkovou rodinou se proto rozhodli přidat ve stejný den další koncert. Ten začne v 16 hodin. I na něm vystoupí všichni avizovaní umělci večerního koncertu jako David Koller, Vladimír Mišík, Michal Prokop, Luboš Andršt, Jaroslav Hutka nebo Hladíkovi spoluhráči z Matadors a původního Blue Effectu, namátkou Viktor Sodoma, Karel Kahovec nebo Jiří Kozel.
Jeden z nejoriginálnějších českých rockových kytaristů Radim Hladík začínal už jako patnáctiletý ve známé skupině Komety. První profesionální angažmá dostal v roce 1964 v klubu Olympik. Současně začal studovat na pražské konzervatoři u Milana Zelenky. Do historie českého bigbítu se zapsal již ve druhé polovině šedesátých let jako člen legendárních Matadors. Ti se stali brzy nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelou. Sehraná kapela měla kromě dvojice vokalistů Viktor Sodoma - Karel Kahovec v rukávu další velký trumf právě v podobě Radima Hladíka, který se stal všeobecně uznávaným králem elektrické kytary a také inovátorem.
Hladík, který byl zpočátku ovlivněn zahraničními vzory, se postupně propracoval k vlastnímu osobitému stylu. Po rozpadu Matadors založil na podzim roku 1968 Blue Effect (později názvy M. Efekt a Modrý efekt). Velký hit kapely z té doby, píseň Sluneční hrob, se vrátil na výsluní popularity, když se stal ústřední písní úspěšného filmu Pelíšky.
V období nastupující normalizace musela skupina počeštit svůj název a procházela častými personálními změnami. Hladík se však vždy dokázal obklopit kvalitními muzikanty a experimentoval s art rockem a jazz rockem. Po roce 1989 Blue Effect svou činnost utlumil. Hladík produkoval desky o generaci mladších kapel, byl garantem dokumentárního cyklu České televize s názvem Bigbít, psal hudbu k filmům a divadelním inscenacím. Občas si zahrál v akustickém duu s Jaroslavem Hutkou či s Dášou Voňkovou.
V roce 2004 společně s muzikanty mladšími o několik generací Blue Effect obnovil. O dva roky později vstoupil do Síně slávy hudebních cen Anděl - jako první ryzí instrumentalista.