Sympozium Proměny Pražského Quadriennale od roku 1999
 
sympozium  

Pražské Quadriennale prodělalo za poslední dvě dekády zásadní proměny jak z hlediska kurátorského přístupu a programu, tak i celkového rozsahu akce. Mezinárodní „výstava“ se změnila v „událost“ zahrnující živé performance, semináře, interaktivní expozice a stala se tak platformou pro výměnu informací v oblasti scénografie. Proměny této akce reflektují vývoj soudobého divadla a chápou tak scénografii v nejširším slova smyslu – od utváření performativního prostředí, návrhy kostýmů, osvětlení, zvuku a multimédií pro divadlo, operu a tanec, po site-specific, urban, embodied, immersive a inter-medialní performance.

Cílem sympozia, které se bude konat téměř rok po posledním Quadriennale, je shrnout nejdůležitější aspekty vývoje této akce za posledních patnáct let, podrobněji reflektovat PQ 2015 a také se zaměřit na budoucí směřování této „živé výstavy“.

 

Mezi hlavní řečníky sympozia patří především dlouholetí spolupracovníci PQ:

Arnold Aronson (US), divadelní historik a teoretik, profesor Columbia University,generální komisař Pražského Quadriennale 2007.

Aby Cohen (BR), brazilská designérka a umělecká ředitelka v oborech divadlo, výstavnictví a film, komisařka tématu Politika na PQ´15.

Serge von Arx (NR), architekt a profesor scénografie, komisař výstavy Divadelní prostor na PQ´15.

Tomáš Svoboda (CZ), konceptuální umělec, kurátor výstavy Předměty a autor výstavního, architektonického a prostorového řešení PQ'15.

Beth Weinstein (US), architektka a docentka na CAPLA - University of Arizona.

Dorita Hannah (NZ), scénografka a architektka, kurátorka teoretické části PQ´15.

Koncepce sympozia: Sodja Lotker, umělecká ředitelka PQ


Uvedení  
Ke stažení