Soňa Koutová , Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL)
Návštěva akce je možná za dodržení aktuálně platných nařízení Vlády ČR.
V případě, že již máte zakoupenou vstupenku a nevyhovují Vám podmínky pro účast na představení, je možné vstupenku vrátit v místě zakoupení (pokladna Archy/ Goout/ Ticketportal) a to maximálně do 2 pracovních dní před akcí.
V prvním červnovém týdnu se v Divadle Archa opět setkají umělci, kteří propojují svět digitálních a analogových medií. Vzájemný dialog tvůrců hudebních a vizuálních projektů přináší nová a neočekávaný sdělení. Živě hraná hudba versus piano ovládané robotickou rukou, programované mobilní objekty versus čirá fyzická improvizace, lasery versus paprsky “obyčejného” světla, akustická versus elektronická hudba. To vše je V E K T R O S K O P.
VEKTROSKOP je oslavou audio-vizuální korelace, je setkáním trend-setterů a archeologů medií. Tématem letošního ročníku je empatie a její možná umělecká pojetí v dnešní technologické společnosti. Špičkoví umělci jazzové, a taneční elektronické scény budou konfrontování účinkováním programovaných a robotických objektů.
Páteční večer představí komponovaný projekt inspirovaný albem britské skupiny Pink Floyd The Dark Side of the Moon. Peníze, chamtivost, válka, ale i samota, lidský strach či plynoucí čas, který nejde zastavit, to jsou témata, ke kterým se album před půl stoletím radikálně vyjadřovalo. Témat, která jsou i dnes stále aktuální.
There is not dark side of the moon really, in a matter-of-facts it's all dark…
V pátek 4.6.2021 v komponovaném večeru sestaveném Davidem Vrbíkem vystoupí Soňa Koutová , Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL).
Další představení v rámci VEKTROSKOP:
Společným prvkem obou večerů bude kinetická socha Reflexe. Tento velký kinetický zrcadlový objekt je výsledkem otevřené výzvy Signal Calling, jejímž partnerem se v roce 2019 stal PrusaLab. Dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek vytvořili počítačem ovládanou mobilní sochu, která úspěšně debutovala na Signal Festivalu před dvěma lety. V prosinci roku 2020 se socha stala součástí unikátního testovacího experimentu v Divadle Archa. V rámci covidového programu “Nehrajeme, tvoříme!” měli umělci možnost po několik dní zkoumat a testovat různé možnosti práce se světly, s precizním laserem a se zvukem generovaným sochou samotnou.
Pořádá Divadlo Archa ve spolupráci s PrusaLab a Signal Festival.