V E K T R O S K O P I I I. / koncert reflexe Reflexe
Soňa Koutová , Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL)
 
laser - performance  

Návštěva akce je možná za dodržení aktuálně platných nařízení Vlády ČR.

V případě, že již máte zakoupenou vstupenku a nevyhovují Vám podmínky pro účast na představení, je možné vstupenku vrátit v místě zakoupení (pokladna Archy/ Goout/ Ticketportal) a to maximálně do 2 pracovních dní před akcí.

 

V prvním červnovém týdnu se v Divadle Archa opět setkají umělci, kteří propojují svět digitálních a analogových medií. Vzájemný dialog tvůrců hudebních a vizuálních projektů přináší nová a neočekávaný sdělení. Živě hraná hudba versus piano ovládané robotickou rukou, programované mobilní objekty versus čirá fyzická improvizace, lasery versus paprsky “obyčejného” světla, akustická versus elektronická hudba. To vše je V E K T R O S K O P.

VEKTROSKOP je oslavou audio-vizuální korelace, je setkáním trend-setterů a archeologů medií. Tématem letošního ročníku je empatie a její možná umělecká pojetí v dnešní technologické společnosti. Špičkoví umělci jazzové, a taneční elektronické scény budou konfrontování účinkováním programovaných a robotických objektů.

Páteční večer představí komponovaný projekt inspirovaný albem britské skupiny Pink Floyd The Dark Side of the Moon. Peníze, chamtivost, válka, ale i samota, lidský strach či plynoucí čas, který nejde zastavit, to jsou témata, ke kterým se album před půl stoletím radikálně vyjadřovalo. Témat, která jsou i dnes stále aktuální.

There is not dark side of the moon really, in a matter-of-facts it's all dark…

V pátek 4.6.2021 v komponovaném večeru sestaveném Davidem Vrbíkem vystoupí Soňa Koutová , Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL).



Společným prvkem obou večerů bude kinetická socha Reflexe. Tento velký kinetický zrcadlový objekt je výsledkem otevřené výzvy Signal Calling, jejímž partnerem se v roce 2019 stal PrusaLab. Dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek vytvořili počítačem ovládanou mobilní sochu, která úspěšně debutovala na Signal Festivalu před dvěma lety. V prosinci roku 2020 se socha stala součástí unikátního testovacího experimentu v Divadle Archa. V rámci covidového programu “Nehrajeme, tvoříme!” měli umělci možnost po několik dní zkoumat a testovat různé možnosti práce se světly, s precizním laserem a se zvukem generovaným sochou samotnou.

 

událost na facebooku

 

Pořádá Divadlo Archa ve spolupráci s PrusaLab a Signal Festival.